SİTEMİZLE İLGİLİ
ÖNERİLERİNİZİ PAYLAŞIN

SIKÇA SORULAN SORULAR

Paro dünyası nedir?

Paro, size duyarlı markaları ortak paydada buluşturan bir dünyadır. Parolu kartınızla yaptığınız alışverişlerde sizi tanır, dinler ve ihtiyacınıza yönelik kampanya ve indirimleri sunar. Paro’da 40’ı aşkın markadan her zaman size uygun bir kampanya vardır.

 

Paro Dünyası’nda yer alan markalarımızdan Parolu kartlarınızla veya cep telefon numaranızla yaptığınız her alışverişinizde kampanya ve indirimlerden yararlanabilir, alışveriş yaptıkça hesabınızda biriken puanları gönlünüzce harcayabilirsiniz.

 

Elinizdeki bir Parolu kartın veya cep telefonu numaranızın Paro üyesi markalarda geçerli olduğunu unutmayın.

Paro hangi kuruluşa aittir?
Paro, Koç Topluluğu şirketlerinden Tanı Pazarlama ve İletişim Hizmetleri A.Ş'ye ait bir network sadakat programıdır.
Parolu kartlar yurt dışında da geçerli mi?
Parolu kartlar şu anda yurt dışında geçerli değildir. 
Paro Programı ne zaman hayata geçmiştir?
2006 yılı Haziran ayında hayata geçmiştir.
Paro’ya üyeliğimin geçerlilik süresi var mıdır?
Üyeliğiniz siz herhangi bir nedenle iptal ettirmediğiniz sürece geçerlidir. Ancak, Tanı Pazarlama A.Ş. size bir hafta önceden bildirimde bulunmak kaydıyla üyeliğinizi sona erdirebilir. 
Paro’da yıllık aidat ücreti var mıdır?
Şu an için yoktur.
Parolu kartım için aktivasyon işlemini nasıl yapabilirim?
Paro ana markalarının herhangi bir satış veya servis noktasından aldığınız Parolu kartınızı aktive ederek kullanmaya başlayabilirsiniz. Üstelik aktivasyon işleminden sonra, kartınız yanınızda olmadan sadece cep telefonu numaranız ile işlem yapabilir, Paro dünyasının tüm avantajlarından yararlanabilirsiniz. Aktivasyon için tıklayınız
Kartım olmadan da Paro üyesi olabilir miyim?
Herhangi bir Parolu karta sahip olmadan cep telefonu numaranızla da hemen Paro üyesi olabilirsiniz. Kartsız aktivasyon için tıklayınız
Kartımın aktivasyonunu gerçekleştirmezsem ne olur?

Aktivasyon gerçekleştirilmeyen kartlar, ilk işlem tarihinden itibaren 6 ay sonra bloke olurlar. Bloke olan kartlar mağazalarda işlem yapamaz, puan kazanıp harcayamazlar. Bloke olan kartlar daha sonra aktivasyon işlemi yaparak aktif hale getirilebilir.

22 Mayıs 2015 tarihinden itibaren, mevcut ve yeni kazanacağınız puanlarınızı sadece puan kazandığınız Paro üyesi iş yerlerinde harcayabilirsiniz.

Geçmişte aktif olarak kullandığım bir Parolu kartım var. Tekrar aktivasyon yapmak zorunda mıyım?
9 Nisan 2013 tarihinden itibaren Paro’ya üyelik sistemi değişmiştir. Bu tarih itibariyle aktivasyonun zorunlu olduğu bir yapıya geçilmiştir. Eğer aktivasyonunuzu yapmadıysanız, kartınızın sunduğu avantajlardan faydalanabilmek için aktive etmelisiniz.
Cep telefonum yok, ne yapacağım? Ev telefonum ile aktivasyon yapabiliyor muyum?
Yeni program kurallarımıza göre kartınızın avantajlarından faydalanabilmek için mutlaka cep telefonu ile aktivasyon yapılması zorunludur.
Kartımı aktive etmeden de puan kazanabiliyor muyum?
Yeni aldığınız Parolu kart ile, ilk işlem tarihinizden itibaren 6 ay boyunca aktive etmeden puan kazanabilir ancak biriken puanlarınızı harcayamazsınız.
Puan harcamak için ne yapmam gerekiyor?

Puan harcayabilmek için mutlaka aktivasyon yapılması gerekmektedir.

22 Mayıs 2015 tarihinden itibaren Parolu üye iş yerlerimizde yaptığınız alışverişlerden kazanmış olduğunuz ve kazanacağınız puanları hangi üye iş yerinde kazandıysanız sadece o üye iş yerine ait kendi satış/ servis noktalarında harcayabilirsiniz. 

 

10 Haziran 2015 tarihine kadar Opet istasyonlarında kazandığınız puanları hem Opet istasyonlarında hem de Aygaz ve Mogaz istasyonlarınızda, Aygaz ve Mogaz istasyonlarında kazandığınız puanları hem Aygaz ve Mogaz istasyonlarında hem de Opet istasyonlarında harcayabilirsiniz.

 

10 Haziran tarihinden sonra, Opet istasyonlarında benzin ve dizel alışverişlerinizden kazandığınız yakıt puanlarınızı yine Opet istasyonlarında benzin ve dizel alışverişlerinizde, Opet istasyonlarında LPG alışverişlerinizden kazandığınız yakıt puanlarınızı Opet, Aygaz ve Mogaz istasyonlarında LPG alımlarında harcayabilirsiniz.

 

Aynı şekilde 10 Haziran tarihinden sonra, Aygaz ve Mogaz istasyonlarında yaptığınız LPG alışverişlerinizden kazandığınız yakıt puanlarınızı Aygaz, Mogaz ve Opet istasyonlarında yapacağınız LPG ürün alımlarınızda harcayabilirsiniz.

 

22 Mayıs 2015 tarihi öncesinde Yurtiçi Kargo’da kazanılan puanlar, Yurtiçi Kargo satış/servis noktalarında harcama yapılamadığı için silinecektir ancak, puanı silinen tüketicilerimiz için 30 Eylül 2015 tarihe kadar Yurtiçi Kargo’da yapacakları alışverişlerde geçerli özel indirim kampanyası tanımlanmıştır.

 

Paro Hattı 444 72 76’yı arayarak veya www.paro.com.tr adresinden “Hesabım” bölümüne gelerek hangi üye iş yerinden ne kadar Paropuan kazandığınızı öğrenebilirsiniz.

Birden fazla Parolu kartım var. Hepsinin de aktivasyonunu yapmak zorunda mıyım?
Eğer her bir kartınızı ayrı ayrı kullanmak istiyorsanız hepsini aktive etmeniz gerekir. Ancak unutmayın Paro’da bir kart ile tüm ana markalarda alışveriş yapabilir, puan kazanıp harcayabilir, kampanyalardan faydalanabilirsiniz.
Kısa Mesaj metninde yazan Paro kelimesi ne anlama gelmektedir?
Kısa Mesaj metninde yer alan “PARO” kelimesi ile aşağıda bahsi geçen linkte yer alan “Paro Program Üyelik ve Rıza Beyanı” metnine onay vermiş olduğunuz anlamına gelir.
Paro Aydınlatma Metni ve Paro Program Koşulları Nedir?

PARO PROGRAMI KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENMESİ AYDINLATMA METNİ

1. PARO PROGRAMI NEDİR VE VERİ SORUMLUSU KİM?
PARO, Tanı Pazarlama ve İletişim Hizmetleri A.Ş.’nin (“Tanı”), yönettiği bir sadakat programıdır. Tanı, tüketicilere çeşitli avantaj ve imkanlar sağlayan pazarlama programları oluşturan ve yöneten bir Koç Topluluğu şirketidir.

2. NASIL PARO PROGRAMI ÜYESİ OLABİLİRİM?
Paro Program üyeliği, temasa geçeceğiniz, Tanı’ya veya Program ortaklarına ait SMS, WEB, Çağrı Merkezi, Mobil Uygulama vb. kanallardan üyelik gerçekleştirmenizle veya aktivasyon yapmanızla başlamaktadır.
Aktivasyon, Program ortağı üye işyerlerinden aldığınız sadakat kartlarınızı veya cep telefon numaranızı ad, soyad, cep telefon numarası veya sadakat kart numarası ve doğum tarihi bilgileriniz ile aktive etmenizle gerçekleşir. Bazı Program Ortaklarında aktivasyon yapmak için farklı bilgi talep edilebilir. Aktivasyon yapmak için www.paro.com.tr adresinden işlem yapabilirsiniz.

3. PROGRAM ORTAKLARI KİMLERDİR?
Arçelik Pazarlama A.Ş. (Arçelik, Beko), Aygaz A.Ş. (Aygaz, Mogaz, Pürsu), Divan Turizm İşletmeleri A.Ş., Koç Finansman A.Ş., Koçtaş Yapı Marketleri Ticaret A.Ş., Opet Petrolcülük A.Ş., Öztaner Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Ltd. Şti (Özhan Market), RMK Classic Giyim Tekstil Ticaret A.Ş. (Brooks Brothers, Edwards), Setur Servis Turistik A.Ş., Tat Gıda Sanayi A.Ş., Türk Traktör ve Ziraat Makineleri A.Ş., Yapı ve Kredi Bankası A.Ş., Yurtiçi Kargo Servisi A.Ş.’dir. Paro program ortakları güncellenebilir. Güncel program ortaklarını www.paro.com.tr adresinden takip edebilirsiniz. Program Ortakları aynı zamanda Paro üye işyerleridir.

4. PARO PROGRAMI ÜYESİ OLARAK KİŞİSEL VERİLERİMİN ELDE EDİLME YÖNTEMİ, HUKUKİ SEBEBİ VE İŞLENME AMAÇLARI NELERDİR?
Paro Programı Üyelerinin aşağıdaki türdeki kişisel verileri (“Kişisel Veriler”) üyelerin temas kuracağı; Tanı’ya veya Paro Program Ortakları’na ait mağaza, istasyon, çağrı merkezi, web sitesi, mobil uygulama ve üyelik gerçekleştirilmesi halinde sosyal medya kanalları, Paro Program Ortakları’nın bayi, acente ve franchise’ları, Paro Program Üyelerinin aynı zamanda Chippin Platformu üyesi olması halinde Chippin Platformu kullanımı kanalıyla elde edilmektedir.

Yukarıda yer alan yöntemler ile elde edilen Kişisel Veriler aşağıda belirtilen amaç ve hukuki sebepler ile işlenmektedir:

KİŞİSEL VERİ

İŞLEME AMACI VE HUKUKİ SEBEBİ

Ad, soyad, cep telefonu, doğum tarihi, Paro özellikli kart numarası, plaka, kredi kart numarası

Belirtilen kişisel verileriniz Paro Program üyeliğinizin aktivasyonu esnasında sözleşmenin ifası ve meşru menfaate ilişkin hukuki sebeplere dayalı olarak elde edilmektedir. Ad, soyad, cep telefonu ve doğum tarihi verileriniz, Paro Programı üyeliğinden sizleri faydalandırabilmek, talep ve şikayetlerinizi sonuçlandırmak amacıyla işlenmektedir.
Paro Programı Üyesi olmak için bu kişisel verilerin işlenmesi zorunludur. Plaka veriniz, Opet Petrolcülük A.Ş. veya Aygaz A.Ş. üye işyerlerimiz kanalları yoluyla aktivasyon yapmanız halinde işlenecektir. Kredi kart numaranız ise Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. üye işyerimiz aracılığıyla Paro Programına katılmak için açık rıza vermeniz halinde işlenecektir.

E-posta, adres, plaka, anketlere verdiğiniz cevaplar, TCKN, cinsiyet, ziyaret ettiğiniz mağazalar ve Program Ortağı markalarda gerçekleştirdiğiniz alışveriş detayınız, araç modeli/yılı, medeni durumunuz, ad-soyad, cep telefonu numarası, doğum tarihi, yaşadığı yer, eğitim, iş bilgisi, ilgi alanları, mobil cihazlar üzerinden alınabilecek olan cihaz bilgileri (cihaz tanımlama numarası, işletim sistemi, tarayıcı ismi, cihaz marka/model)

Paro Programını kullanmanız dolayısıyla; Tanı ile veya Paro Programı ortaklarından herhangi biri ile paylaşmanız durumunda ya da sosyal medya aracılığıyla üyelik gerçekleştirmeniz, bilgi güncelleme yapmanız, kampanyaya katılmanız, Chippin Platformu aracılığıyla bu bilgileri vermeniz halinde, verilerin güncelliğinin sağlanması ile tekilleştirme çalışmalarının yürütülmesi, sizlere özel analiz, tanıtım, pazarlama faaliyetleri, doğrudan postalama çalışmalarının yapılması amacıyla Paro Programına katılmak için rızanızın varlığı halinde açık rıza hukuki sebebine dayalı olarak söz konusu verileriniz işlenmektedir.
Paro Program üyesi olmanız durumunda bu verileriniz kullanılarak, ürün ve kampanya geliştirmelerinin yapılması, genel analiz çalışmaları, raporlama, istatistiki analizler, meşru menfaat ve sözleşmenin ifası hukuki sebeplerine dayalı olarak yapılacaktır.
Ayrıca ticari elektronik ileti izni vermiş olmanız halinde bu kişisel veriler, Program Ortaklarının ürün ve hizmetlerinden parolulara özel avantajlarla faydalanmanız için genel ve sizlere özelleştirilerek sunulması ve tanıtılması amacıyla işlenmektedir.

Mobil uygulamalar ve IOT cihazlarınız aracılığıyla verdiğiniz lokasyon ve cihaz kullanım bilgileriniz

Mobil uygulamamız, Program Ortaklarının mobil uygulamaları ve Program Ortaklarının IOT özellikli cihazlarını kullanmanız durumunda, ayrıca onay vermeniz halinde lokasyon (konum) ve cihaz kullanım bilginiz işlenmektedir.
Lokasyon (konum) veriniz, size özel analiz, tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinin yürütülmesi amacıyla rızanızın varlığı halinde, açık rıza hukuki sebebine dayalı olarak işlenmektedir.
Lokasyon verinizin işlenmesine ayrıca onay vermediğiniz sürece, sadece Paro Üyesi olmanız sebebi ile lokasyon (konum) veriniz işlenmemektedir.
Lokasyon verinizin işlenmesine onay vermeniz halinde dilediğiniz zaman ilgili uygulama/cihaz üzerinden izninizi geri alabilirsiniz.


Tanı’ya ve Program Ortaklarına ait Web siteleri ve mobil uygulamalar üzerindeki gezinme hareketleriniz ile davranış bilgileriniz (site/mobil uygulama üzerindeki hareketler, incelenen, sepete atılan ürünler ile siteye hangi sayfadan gelindiği gibi bilgiler)


Web siteleri ve mobil uygulamalar üzerinden ayrıca çerez (cookie) iznine açık rıza vermeniz halinde açık rıza hukuki sebebine dayalı olarak, çevrimiçi ortamlardaki davranışsal hareketleriniz size özel analiz, tanıtım ve pazarlama faaliyetleri yürütülmesi amacıyla işlenmektedir.
Çerez (cookie) iznine ayrıca rıza vermediğiniz sürece, sadece Paro Üyesi olmanız sebebi ile çevrimiçi davranış bilginiz işlenmemektedir.


5. KİŞİSEL VERİLERİM KİMLERLE HANGİ AMAÇLAR İLE PAYLAŞILACAK?
Paro Programı’na katılmak için açık rıza vermeniz durumunda, Program kapsamında toplanmış olan kişisel verileriniz,
• Program faydalarını alabilmeniz için tedarikçilerimizle,
• bilgilerinizin güncelliğinin ve bütünlüğünün sağlanması, program faydalarını alabilmeniz ve pazarlama faaliyetlerinin yürütülmesi amacıyla Paro Program ortakları ve Paro Program Ortaklarının bayi, franchise ve acenteleri ile paylaşılabilmektedir.
Bir Program ortağında gerçekleştirmiş olduğunuz alışveriş bilgilerinizin bir diğer Program ortağı ile paylaşılmadığını belirtmek isteriz.
Paro Program Ortaklarının bayi, franchise ve acentelerinin güncel listesine www.paro.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

6. RIZA BEYANINI ONAYLADIĞIM TARİHTEN ÖNCE ELDE EDİLMİŞ KİŞİSEL VERİLERİM DE PARO PROGRAMI KAPSAMINDA İŞLENECEK Mİ?
Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Rıza Beyanı’nı (“Rıza Beyanı”) onayladığınız tarihten önce, Program ortaklarından yapmış olduğunuz alışverişlerde bize alışveriş bilgileriniz yanında cep telefonu, plaka gibi tanımlayıcı kişisel verilerinizi vermeniz halinde bu bilgileriniz şifreli olarak tutulacak olup, ancak Rıza Beyanı’na onay verdiğiniz tarihten itibaren, daha önce vermiş olduğunuz bu kişisel veriler ve alışveriş bilgileriniz de geriye dönük olarak açılacak ve Kişisel Verileriniz ile eşleşmiş olarak Programlar kapsamında ve işbu Aydınlatma Metni çerçevesinde ilgili Program ortağı tarafından işlenecektir. Aynı durum Paro özellikli kartlarınız için de geçerli olacak, Rıza Beyanı’ndan önce kartınız ile alışveriş yapmanız halinde Rıza Beyanı’na onay verdikten sonra kart ve alışveriş bilgileriniz de Kişisel Verileriniz ile eşleşerek ilgili Program ortağı tarafından işlenmeye devam edilecektir.

7. KİŞİSEL VERİLERİM NE KADAR SÜRE İLE İŞLENECEK?
Kişisel Verileriniz, Paro Programı kapsamında, Programın devamı süresince ve sonrasında da aksi tarafınızca talep edilmediği veya işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkmadığı sürece işlenmeye devam edilecektir.
Paro Programı’nın isim değiştirmesi, başka bir programa dönüşmesi gibi durumlarda bu konuda gereken duyurular yapılacak olup, yeni programın veri işleme kapsamının bu Aydınlatma Metni ile uyumlu olduğu ölçüde kişisel verileriniz yine bu kapsamda işlenmeye devam edilecektir.
Açık rızanızı geri almaya ilişkin talebinizin bulunması halinde dahi Kişisel Verilerinizin açık rızaya tabi amaçlar için kullanımı sonlandırılacak, ancak Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 5/2. ve 6/3. maddelerindeki amaçlarla işlenmeye devam edilecektir.

8. KİŞİSEL VERİLERİME İLİŞKİN HAKLARIM NELERDİR VE NASIL KULLANABİLİRİM?
Kişisel veri sahibi olarak Kanun’un 11. maddesi uyarınca aşağıdaki haklara sahip olduğunuzu bildiririz:
• Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme,
• Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
• Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
• Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
• Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
• Kanun ve ilgili diğer kanun hükümlerine uygun olarak işlenmiş olmasına rağmen, işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması hâlinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
• İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,
• Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme.
Yukarıda sıralanan haklarınıza yönelik başvurularınızı, https://www.paro.com.tr/content/uploads/basvuru-formu.pdf den ulaşabileceğiniz Veri Sahibi Başvuru Formu’nu doldurarak Şirketimize iletebilirsiniz. Talebinizin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvurularınız ücretsiz olarak sonuçlandırılacaktır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre tarafınızdan ücret talep edilebilecektir.


PARO PROGRAM KOŞULLARI
1. Paro Üyesi’nin (“Üye”), Paro Programı’ndan faydalanması ve kazandığı puanları kullanabilmesi için Paro Üyeliği Rıza Beyanı’na onay vermesi ve cep telefonu numarası ile kayıt gerçekleştirmesi gerekmektedir. Üye, kendisine verilen kart ve cep numarasını, kullanıcı adı ve/veya şifreyi başkasına vermemeyi, kullandırmamayı, bunların saklanmasından sorumlu olduğunu; ayrıca cep telefonu numarasının değişmesi, hattın kapatılması veya devredilmesi halinde 4447276 Paro Danışma Hattı’na bildirmeyi, kartın veya cep telefonunun, Üye veya başkası tarafından kötüye kullanıldığı, Programlar’ın suistimal edildiği tespit edilirse, üyeliğe ilişkin her türlü hak ve kazanımların geri alınacağını, diğer tedbirlerin uygulanabileceğini kabul ve taahhüt eder. Gerekli bildirimin yapılmaması halinde, hattın başkasına devredilmesi nedeniyle cep telefonu numarasına tanımlı puanların harcanmasından Tanı veya diğer Program Ortakları sorumlu tutulamayacaktır. Üye bu konuda doğabilecek ihtilaflardan Tanı ve Program Ortakları’nın sorumlu olmadığını, üyelik kartını, kart numarasını veya cep telefonunu başkasına vermemeyi, verdiği takdirde tüm sorumluluğun kendisinde olduğunu ve kazanmış olduğu puanlar dahil, üzerindeki tüm haklarını kaybedeceğini kabul eder. Üye, üyelik kartının veya cep telefonunun kaybolması, çalınması halinde, bu durumu çağrı merkezine bildirecektir. Bildirim yapılıncaya kadar doğabilecek her türlü zarardan Üye sorumludur. Bu maddedeki koşullar Programlar’da kullanılan kart harici tüm araçlar için de geçerli olacaktır.
2. Her Program Ortağı’nda Paro Programı koşulları, faydaları farklı olabilir ve değişebilir. Tanı, kişisel verilerin kullanım amacına yönelik hususlar hariç, önceden bildirmeden, Paro Programı şartlarını değiştirebilir, programı durdurabilir, üyeliği iptal edebilir, üyeliğe ilişkin aidat alabilir. Yıl içinde kazanılan puanlar, takip eden yılın 31 Ocak günü sıfırlanabilir. Geçerli koşullar Paro Programı’nın iletişim kanallarından öğrenilebilir. Kendileri tarafından Üye’ye satılmamış olan malların ayıbından, sistemin üzerinde çalıştığı elektronik altyapıdaki arızalar nedeniyle geç veya yanlış alınan duyuru, promosyon, puanlar vb.’den, çeşitli nedenlerle promosyon, puan gibi imkânların Üye’ye sağlanamamasından dolayı oluşabilecek ihtilaflardan Tanı ve Program Ortakları hiçbir şekilde sorumlu tutulmayacaktır. Bu maddedeki koşullar devreye alınacak diğer programlar için de geçerli olacaktır.
3. Tanı veya Üye, 1 hafta önceden bildirimde bulunmak kaydıyla, her zaman ve bir sebep göstermeye gerek olmaksızın üyeliği sona erdirebilirler. Bu durumda 1 hafta içinde üyelik sona erer. Üye, kazandığı haklarından, geçerli koşullar dahilinde, üyelik sona erme tarihine kadar yararlanabilecektir. Üyelik sona erdiğinde kartta biriken puanlar ve Üye’ye kazandırılan haklar Tanı tarafından silinecek ve geri alınacaktır.
Üye, Tanı’ya ve diğer Program Ortaklarına bu form ile açıklanan ve sair şekilde açıklanacak ve açıklanmış bilgilerinin doğruluğunu, bunlarda değişiklik olması halinde güncelleyeceğini, uyuşmazlık halinde Tanı ve Program Ortaklarının defter ve her türlü kayıtlarının kesin delil sayılacağını, aksi Tanı ve Program ortağı şirket tarafından düzenlenmediği ve duyurulmadığı sürece, Paro Programı’na 18 yaşın üzerinde Türkiye’de yaşayan gerçek kişilerin üye olabileceğini, tüzel kişilerin de Tanı kararı ile Program’a dahil edilebileceğini kabul eder.

Paro Aydınlatma Metni ve Paro Program Koşulları’nı kabul etmezsem ne olur?

Paro Programına üye olamaz, programın avantajlarından faydalanamazsınız.

Farklı markalara ait Parolu kartlarımı aynı hesap altında birleştirebilir miyim?
Evet. Aynı cep telefon numarası ile aktive edilen kartlar aynı hesap altında otomatik olarak birleşirler.
Aynı markaya ait iki tane kartım var, ikisi için de aktivasyon yapabiliyor muyum?
Hayır, yeni program kurallarına göre aynı markadan sadece bir kart aktive edilebilir, diğeri mutlaka iptal edilir.
Aynı markaya ait iki tane kartım var. Birini aktive ettiğimde, diğeri iptal olunca iptal olan kartımdaki puanlar ne olacak?
İptal olan kart aktive olan kartla birleştirilerek puanlarının kullanılması sağlanır.
Aktivasyon yapmak için attığım kısa mesaj ücretini ben mi ödüyorum?
Evet.
Kaydımın başarı ile alındığını yazan kısa mesaj ücretini ben mi ödüyorum?
Hayır.
Puan harcarken gelen şifre kısa mesaj ücretini ben mi ödüyorum?
Hayır.
Web den aktivasyon yaparken gelen şifre kısa mesaj ücretini ben mi ödüyorum?
Hayır.
KoçAilem plastik kartım var, aktivasyon yapmak zorunda mıyım?

Hayır, ama kart ile kazanılan puanların harcanabilmesi için mutlaka KoçAilem Programına ait kayıtlanma işleminin yapılması gerekir.

KoçAilem kartı ile kazanılan puanlar cep telefonu kullanılarak harcanamaz.

Yapı Kredi Bankası World kredi kartım var, aktivasyon yapmak zorunda mıyım?

World kartın Paro özelliğini aktif hale getirmeniz için Yapı Kredi Telefon Bankacılığı 444 0 444’ü aramanız gerekir.

Ancak, Paro özelliği aktive olmuş World kartınızda biriktirdiğiniz puanları cep telefonunuzu kullanarak harcamak isterseniz ayrıca aktivasyon yapmanız gerekir.

22 Mayıs 2015 tarihinden itibaren, mevcut ve yeni kazanacağınız puanlarınızı sadece puan kazandığınız Paro üyesi iş yerlerinde harcayabilirsiniz.

KoçAilem kredi kartım var, aktivasyon yapmak zorunda mıyım?
Hayır, mevcut akış ile kayıtlanması yeterlidir. KoçAilem kredi kartı ile kazanılan puanlar cep telefonu kullanılarak harcanamaz.
Opet World kredi kartım var aktivasyon yapmak zorunda mıyım?
Hayır, aktivasyon zorunlu değil ancak, Opet World kredi kartı ile kazanılan puanlar cep telefonu kullanılarak harcanmak istenirse aktivasyon yapılması gerekir.
Eşim ile kartlarımızı aynı hesap altında birleştirmiştik, ikimiz de kartımızın aktivasyonunu yapmak zorunda mıyız?
Evet, iki kartın da kullanılabilmesi için ayrı ayrı aktivasyon yapılması zorunludur. Kartlardan biri aktive edildiğinde hesap yapısı bozulur. Bu kartların aynı hesap altında birleşebilmeleri için aynı cep telefonu ile aktive edilmesi gerekir.
Eşim ile kartlarımızı aynı hesap altında birleştirmiştik, şimdi sadece kendi kartımın aktivasyonu yaptım, eşim kartının aktivasyonunu yapmadı, bu durumda ne olacak, eşimin kartının da puanlarını harcamaya devam edebilecek miyim?
Kartlar artık aynı hesap altında olmadığı için harcayamayacaksınız. Aynı hesap altında bulunan kartlardan sadece biri aktivasyon yaparsa hesap ayrışır.
Toplam kaç Parolu kart ile aktivasyon yapabilirim?
Aynı cep telefonu ile 5 karta kadar aktivasyon yapılabilir.
Parolu kartımı aktivasyon yaptığım cep telefon numaramı değiştirdim ne yapmam gerekiyor?

Aktive edilen cep telefon numarası değiştiğinde mutlaka 4447276 Paro Hattı aranarak cep telefon güncellemesi yapılması gerekir. Aksi takdirde, telefon numarasına sahip olan yeni kişi bu cep telefonu ile daha önceden yapılan alışverişlerde kazanılan puanları kazanılan Paro üyesi iş  yerlerinde rahatlıkla harcayabilir.

 

Parolu kartımı aktivasyon yaptığım telefonumu çaldırdım ne yapmam gerekiyor?
Hemen 4447276 Paro Hattı aranarak cep telefon bilgisi güncellenebilir veya kart bloke edilir.
İptal olmuş bir Parolu kartımın aktivasyonunu yapabilir miyim?
Hayır.
Paro’ya verdiğim bilgilerimin işlenmesini, kullanılmasını, başka şirketler ile paylaşılmasını istemiyorum, ne yapmam gerekir?
444 7276 Paro Hattı aranarak buradan verdiğiniz izinleri iptal edebilirsiniz. Ancak program kuralı gereği Paro Programı Üyelik ve Rıza Beyan onayınızı iptal etmeniz halinde programın sunduğu avantaj ve hizmetlerden faydalanamaz hale gelirsiniz.
Bana Paro ile ilgili e-posta gönderilmesini ve/veya kısa mesaj atılmasını istemiyorum ne yapmam gerekiyor?
Sizinle kısa mesaj, e-posta gibi Paro iletişim kanallarından iletişime geçilmesini istemiyorsanız, 4447276 Paro Hattı’nı arayarak iletişim izinlerinizi kapatabilirsiniz. Ayrıca gelen mailin altında yer alan “Sizinle iletişime geçilmesini istemiyorsanız tıklayınız” linkinden iznin kaldırılması da yeterlidir.
Yapı Kredi Bankası World kredi kartımın Paro Programı Üyelik ve Rıza Beyanı onayını iptal etmek istiyorum nasıl yapabilirim?
Yapı Kredi Telefon Bankacılığı 444 0 444’ü arayarak iptal edilebilirsiniz. Paro Programı Üyelik ve Rıza Beyan onayınızı iptal etmeniz halinde programın sunduğu avantaj ve hizmetlerden faydalanamaz hale gelirsiniz.
Puan harcarken gelen şifreyi bir kez mi kullanıyorum? Bir sonraki alışverişimde başka şifre mi gelecek?
Evet, her puan harcama işleminde cep telefonunuza sadece tek seferlik kullanılabilen ayrı bir şifre gelir.
Parolu kartım var ama kartsız alışveriş yapmak istiyorum, nasıl yapabilirim?

Daha önce kartınızın aktivasyonunu yaptığınız cep telefon numaranızı ya da aktivasyon kodunuzu ilgili görevliye söyleyerek puan kazanıp, puan kazandığınız iş yerinde puanları harcayabilirsiniz.

Aktivasyon kodu nedir?

Aktivasyon sırasında cep telefonunuza gönderilecek olan 9 haneli bir koddur.

Alışveriş esnasında cep telefonu numaranızı ilgili görevliye söylemek istemiyorsanız, aktivasyon kodunu kullanabilirsiniz.

Aktivasyon kodumu unuttum ne yapmam lazım?
Aktivasyon kodunuzu unutursanız, aktivasyon yaptığınız cep telefonunuz ile UNUTTUM yazıp 7276’ya kısa mesaj göndermeniz yeterlidir.
Bilgilerimi güncellemek istiyorum, nereden güncelleyebilirim?
Aktivasyon esnasında verilen bilgiler sadece 4447276 Paro Hattı’ndan güncellenir, diğer verileri www.paro.com.tr ’deki hesabım sayfasından güncelleyebilirsiniz.
Yapı Kredi Bankası World kredi kartım var bilgilerimi güncellemek için ne yapmam gerekiyor?
Yapı Kredi Telefon Bankacılığı 444 0 444’ü arayarak gerekli güncellemeleri yapabilirsiniz.
KoçAilem kredi kartım var bilgilerimi güncellemek için ne yapmam gerekiyor?
4447276 KoçAilem Çağrı Merkezini aramanız yeterlidir.
KoçAilem plastik kartım var bilgilerimi güncellemek için ne yapmam gerekiyor?

4447276 KoçAilem Çağrı Merkezini aramanız yeterlidir.

Paropuanlarımı Dönemsel Marka firmalarında kullanabilir miyim?

Biriken puanlarınızı Dönemsel Markalarda kullanamazsınız veya bu markalarda yaptığınız alışverişlerden puan kazanamazsınız. Bu markalarda, sadece sizlere sunulan özel kampanyalardan faydalanabilirsiniz. Dönemsel Markalar, Paro’nun kampanya bazlı iş birliği yaptığı markalardır.

İptal / çalıntı / kayıp kartlar ile ilgili ne yapmalıyım?

Bu kartlar için 444 72 76 Paro Hattı'nı arayarak letişime geçmeniz yeterlidir.

Opar web teşvik sistemindeki Paropuan harcama noktalarıyla ilgili istisnalar nelerdir?

Opar Web teşvik sisteminde hakedişlere bağlı olarak doğan Paropuan ödülleri Opar kart’a yatırılmaktadır. Üye iş yerleri içerisinde mevcut programda yer alan istisna uygulamalar şu şekildedir:

* Opar firması tarafından yüklenen puanlarınızı 20 Haziran 2015 tarihine kadar mevcut durumda olduğu gibi anlaşmalı Paro üye iş yerlerinden harcayabilirsiniz. Bu tarihten sonra bu firma puanları da diğer Paro üye iş yerleri satış/servis noktalarında harcanamaz hale gelecektir.

* Forever New'den kazanılan Paropuan ve faydalar sadece Forever New'de kullanılabilir.

* Brooks Brothers'da kazanılan Paropuanlar, sadece Brooks Brothers'da harcanabilir.

* 1tıkla2kazan.com'da kazanılan hediye çekleri Paropuan olarak kartınıza yüklenir ve marka özelinde harcanabilir.

 

7276 numarasına göndermiş olduğum kısa mesajlar için herhangi bir bedel ödüyor muyum?

7276 numarasına göndermiş olduğunuz her kısa mesaj, operatörlerin kendi tarifeleri üzerinden 1 SMS olarak ücretlendirilir.

PARO ÜYELİĞİ AYDINLATMA METNİ
 • PARO PROGRAMI KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENMESİ AYDINLATMA METNİ

  1. PARO PROGRAMI NEDİR VE VERİ SORUMLUSU KİM?
  PARO, Tanı Pazarlama ve İletişim Hizmetleri A.Ş.’nin (“Tanı”), yönettiği bir sadakat programıdır. Tanı, tüketicilere çeşitli avantaj ve imkanlar sağlayan pazarlama programları oluşturan ve yöneten bir Koç Topluluğu şirketidir.

  2. NASIL PARO PROGRAMI ÜYESİ OLABİLİRİM?
  Paro Program üyeliği, temasa geçeceğiniz, Tanı’ya veya Program ortaklarına ait SMS, WEB, Çağrı Merkezi, Mobil Uygulama vb. kanallardan üyelik gerçekleştirmenizle veya aktivasyon yapmanızla başlamaktadır.
  Aktivasyon, Program ortağı üye işyerlerinden aldığınız sadakat kartlarınızı veya cep telefon numaranızı ad, soyad, cep telefon numarası veya sadakat kart numarası ve doğum tarihi bilgileriniz ile aktive etmenizle gerçekleşir. Bazı Program Ortaklarında aktivasyon yapmak için farklı bilgi talep edilebilir. Aktivasyon yapmak için www.paro.com.tr adresinden işlem yapabilirsiniz.

  3. PROGRAM ORTAKLARI KİMLERDİR?
  Arçelik Pazarlama A.Ş. (Arçelik, Beko), Aygaz A.Ş. (Aygaz, Mogaz, Pürsu), Divan Turizm İşletmeleri A.Ş., Koç Finansman A.Ş., Koçtaş Yapı Marketleri Ticaret A.Ş., Opet Petrolcülük A.Ş., Öztaner Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Ltd. Şti (Özhan Market), RMK Classic Giyim Tekstil Ticaret A.Ş. (Brooks Brothers, Edwards), Setur Servis Turistik A.Ş., Tat Gıda Sanayi A.Ş., Türk Traktör ve Ziraat Makineleri A.Ş., Yapı ve Kredi Bankası A.Ş., Yurtiçi Kargo Servisi A.Ş.’dir. Paro program ortakları güncellenebilir. Güncel program ortaklarını www.paro.com.tr adresinden takip edebilirsiniz. Program Ortakları aynı zamanda Paro üye işyerleridir.

  4. PARO PROGRAMI ÜYESİ OLARAK KİŞİSEL VERİLERİMİN ELDE EDİLME YÖNTEMİ, HUKUKİ SEBEBİ VE İŞLENME AMAÇLARI NELERDİR?
  Paro Programı Üyelerinin aşağıdaki türdeki kişisel verileri (“Kişisel Veriler”) üyelerin temas kuracağı; Tanı’ya veya Paro Program Ortakları’na ait mağaza, istasyon, çağrı merkezi, web sitesi, mobil uygulama ve üyelik gerçekleştirilmesi halinde sosyal medya kanalları, Paro Program Ortakları’nın bayi, acente ve franchise’ları, Paro Program Üyelerinin aynı zamanda Chippin Platformu üyesi olması halinde Chippin Platformu kullanımı kanalıyla elde edilmektedir.

  Yukarıda yer alan yöntemler ile elde edilen Kişisel Veriler aşağıda belirtilen amaç ve hukuki sebepler ile işlenmektedir:

  KİŞİSEL VERİ

  İŞLEME AMACI VE HUKUKİ SEBEBİ

  Ad, soyad, cep telefonu, doğum tarihi, Paro özellikli kart numarası, plaka, kredi kart numarası

  Belirtilen kişisel verileriniz Paro Program üyeliğinizin aktivasyonu esnasında sözleşmenin ifası ve meşru menfaate ilişkin hukuki sebeplere dayalı olarak elde edilmektedir. Ad, soyad, cep telefonu ve doğum tarihi verileriniz, Paro Programı üyeliğinden sizleri faydalandırabilmek, talep ve şikayetlerinizi sonuçlandırmak amacıyla işlenmektedir.
  Paro Programı Üyesi olmak için bu kişisel verilerin işlenmesi zorunludur. Plaka veriniz, Opet Petrolcülük A.Ş. veya Aygaz A.Ş. üye işyerlerimiz kanalları yoluyla aktivasyon yapmanız halinde işlenecektir. Kredi kart numaranız ise Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. üye işyerimiz aracılığıyla Paro Programına katılmak için açık rıza vermeniz halinde işlenecektir.

  E-posta, adres, plaka, anketlere verdiğiniz cevaplar, TCKN, cinsiyet, ziyaret ettiğiniz mağazalar ve Program Ortağı markalarda gerçekleştirdiğiniz alışveriş detayınız, araç modeli/yılı, medeni durumunuz, ad-soyad, cep telefonu numarası, doğum tarihi, yaşadığı yer, eğitim, iş bilgisi, ilgi alanları, mobil cihazlar üzerinden alınabilecek olan cihaz bilgileri (cihaz tanımlama numarası, işletim sistemi, tarayıcı ismi, cihaz marka/model)

  Paro Programını kullanmanız dolayısıyla; Tanı ile veya Paro Programı ortaklarından herhangi biri ile paylaşmanız durumunda ya da sosyal medya aracılığıyla üyelik gerçekleştirmeniz, bilgi güncelleme yapmanız, kampanyaya katılmanız, Chippin Platformu aracılığıyla bu bilgileri vermeniz halinde, verilerin güncelliğinin sağlanması ile tekilleştirme çalışmalarının yürütülmesi, sizlere özel analiz, tanıtım, pazarlama faaliyetleri, doğrudan postalama çalışmalarının yapılması amacıyla Paro Programına katılmak için rızanızın varlığı halinde açık rıza hukuki sebebine dayalı olarak söz konusu verileriniz işlenmektedir.
  Paro Program üyesi olmanız durumunda bu verileriniz kullanılarak, ürün ve kampanya geliştirmelerinin yapılması, genel analiz çalışmaları, raporlama, istatistiki analizler, meşru menfaat ve sözleşmenin ifası hukuki sebeplerine dayalı olarak yapılacaktır.
  Ayrıca ticari elektronik ileti izni vermiş olmanız halinde bu kişisel veriler, Program Ortaklarının ürün ve hizmetlerinden parolulara özel avantajlarla faydalanmanız için genel ve sizlere özelleştirilerek sunulması ve tanıtılması amacıyla işlenmektedir.

  Mobil uygulamalar ve IOT cihazlarınız aracılığıyla verdiğiniz lokasyon ve cihaz kullanım bilgileriniz

  Mobil uygulamamız, Program Ortaklarının mobil uygulamaları ve Program Ortaklarının IOT özellikli cihazlarını kullanmanız durumunda, ayrıca onay vermeniz halinde lokasyon (konum) ve cihaz kullanım bilginiz işlenmektedir.
  Lokasyon (konum) veriniz, size özel analiz, tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinin yürütülmesi amacıyla rızanızın varlığı halinde, açık rıza hukuki sebebine dayalı olarak işlenmektedir.
  Lokasyon verinizin işlenmesine ayrıca onay vermediğiniz sürece, sadece Paro Üyesi olmanız sebebi ile lokasyon (konum) veriniz işlenmemektedir.
  Lokasyon verinizin işlenmesine onay vermeniz halinde dilediğiniz zaman ilgili uygulama/cihaz üzerinden izninizi geri alabilirsiniz.


  Tanı’ya ve Program Ortaklarına ait Web siteleri ve mobil uygulamalar üzerindeki gezinme hareketleriniz ile davranış bilgileriniz (site/mobil uygulama üzerindeki hareketler, incelenen, sepete atılan ürünler ile siteye hangi sayfadan gelindiği gibi bilgiler)


  Web siteleri ve mobil uygulamalar üzerinden ayrıca çerez (cookie) iznine açık rıza vermeniz halinde açık rıza hukuki sebebine dayalı olarak, çevrimiçi ortamlardaki davranışsal hareketleriniz size özel analiz, tanıtım ve pazarlama faaliyetleri yürütülmesi amacıyla işlenmektedir.
  Çerez (cookie) iznine ayrıca rıza vermediğiniz sürece, sadece Paro Üyesi olmanız sebebi ile çevrimiçi davranış bilginiz işlenmemektedir.


  5. KİŞİSEL VERİLERİM KİMLERLE HANGİ AMAÇLAR İLE PAYLAŞILACAK?
  Paro Programı’na katılmak için açık rıza vermeniz durumunda, Program kapsamında toplanmış olan kişisel verileriniz,
  • Program faydalarını alabilmeniz için tedarikçilerimizle,
  • bilgilerinizin güncelliğinin ve bütünlüğünün sağlanması, program faydalarını alabilmeniz ve pazarlama faaliyetlerinin yürütülmesi amacıyla Paro Program ortakları ve Paro Program Ortaklarının bayi, franchise ve acenteleri ile paylaşılabilmektedir.
  Bir Program ortağında gerçekleştirmiş olduğunuz alışveriş bilgilerinizin bir diğer Program ortağı ile paylaşılmadığını belirtmek isteriz.
  Paro Program Ortaklarının bayi, franchise ve acentelerinin güncel listesine www.paro.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

  6. RIZA BEYANINI ONAYLADIĞIM TARİHTEN ÖNCE ELDE EDİLMİŞ KİŞİSEL VERİLERİM DE PARO PROGRAMI KAPSAMINDA İŞLENECEK Mİ?
  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Rıza Beyanı’nı (“Rıza Beyanı”) onayladığınız tarihten önce, Program ortaklarından yapmış olduğunuz alışverişlerde bize alışveriş bilgileriniz yanında cep telefonu, plaka gibi tanımlayıcı kişisel verilerinizi vermeniz halinde bu bilgileriniz şifreli olarak tutulacak olup, ancak Rıza Beyanı’na onay verdiğiniz tarihten itibaren, daha önce vermiş olduğunuz bu kişisel veriler ve alışveriş bilgileriniz de geriye dönük olarak açılacak ve Kişisel Verileriniz ile eşleşmiş olarak Programlar kapsamında ve işbu Aydınlatma Metni çerçevesinde ilgili Program ortağı tarafından işlenecektir. Aynı durum Paro özellikli kartlarınız için de geçerli olacak, Rıza Beyanı’ndan önce kartınız ile alışveriş yapmanız halinde Rıza Beyanı’na onay verdikten sonra kart ve alışveriş bilgileriniz de Kişisel Verileriniz ile eşleşerek ilgili Program ortağı tarafından işlenmeye devam edilecektir.

  7. KİŞİSEL VERİLERİM NE KADAR SÜRE İLE İŞLENECEK?
  Kişisel Verileriniz, Paro Programı kapsamında, Programın devamı süresince ve sonrasında da aksi tarafınızca talep edilmediği veya işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkmadığı sürece işlenmeye devam edilecektir.
  Paro Programı’nın isim değiştirmesi, başka bir programa dönüşmesi gibi durumlarda bu konuda gereken duyurular yapılacak olup, yeni programın veri işleme kapsamının bu Aydınlatma Metni ile uyumlu olduğu ölçüde kişisel verileriniz yine bu kapsamda işlenmeye devam edilecektir.
  Açık rızanızı geri almaya ilişkin talebinizin bulunması halinde dahi Kişisel Verilerinizin açık rızaya tabi amaçlar için kullanımı sonlandırılacak, ancak Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 5/2. ve 6/3. maddelerindeki amaçlarla işlenmeye devam edilecektir.

  8. KİŞİSEL VERİLERİME İLİŞKİN HAKLARIM NELERDİR VE NASIL KULLANABİLİRİM?
  Kişisel veri sahibi olarak Kanun’un 11. maddesi uyarınca aşağıdaki haklara sahip olduğunuzu bildiririz:
  • Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme,
  • Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
  • Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
  • Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
  • Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
  • Kanun ve ilgili diğer kanun hükümlerine uygun olarak işlenmiş olmasına rağmen, işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması hâlinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
  • İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,
  • Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme.
  Yukarıda sıralanan haklarınıza yönelik başvurularınızı, https://www.paro.com.tr/content/uploads/basvuru-formu.pdf den ulaşabileceğiniz Veri Sahibi Başvuru Formu’nu doldurarak Şirketimize iletebilirsiniz. Talebinizin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvurularınız ücretsiz olarak sonuçlandırılacaktır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre tarafınızdan ücret talep edilebilecektir.


  PARO PROGRAM KOŞULLARI
  1. Paro Üyesi’nin (“Üye”), Paro Programı’ndan faydalanması ve kazandığı puanları kullanabilmesi için Paro Üyeliği Rıza Beyanı’na onay vermesi ve cep telefonu numarası ile kayıt gerçekleştirmesi gerekmektedir. Üye, kendisine verilen kart ve cep numarasını, kullanıcı adı ve/veya şifreyi başkasına vermemeyi, kullandırmamayı, bunların saklanmasından sorumlu olduğunu; ayrıca cep telefonu numarasının değişmesi, hattın kapatılması veya devredilmesi halinde 4447276 Paro Danışma Hattı’na bildirmeyi, kartın veya cep telefonunun, Üye veya başkası tarafından kötüye kullanıldığı, Programlar’ın suistimal edildiği tespit edilirse, üyeliğe ilişkin her türlü hak ve kazanımların geri alınacağını, diğer tedbirlerin uygulanabileceğini kabul ve taahhüt eder. Gerekli bildirimin yapılmaması halinde, hattın başkasına devredilmesi nedeniyle cep telefonu numarasına tanımlı puanların harcanmasından Tanı veya diğer Program Ortakları sorumlu tutulamayacaktır. Üye bu konuda doğabilecek ihtilaflardan Tanı ve Program Ortakları’nın sorumlu olmadığını, üyelik kartını, kart numarasını veya cep telefonunu başkasına vermemeyi, verdiği takdirde tüm sorumluluğun kendisinde olduğunu ve kazanmış olduğu puanlar dahil, üzerindeki tüm haklarını kaybedeceğini kabul eder. Üye, üyelik kartının veya cep telefonunun kaybolması, çalınması halinde, bu durumu çağrı merkezine bildirecektir. Bildirim yapılıncaya kadar doğabilecek her türlü zarardan Üye sorumludur. Bu maddedeki koşullar Programlar’da kullanılan kart harici tüm araçlar için de geçerli olacaktır.
  2. Her Program Ortağı’nda Paro Programı koşulları, faydaları farklı olabilir ve değişebilir. Tanı, kişisel verilerin kullanım amacına yönelik hususlar hariç, önceden bildirmeden, Paro Programı şartlarını değiştirebilir, programı durdurabilir, üyeliği iptal edebilir, üyeliğe ilişkin aidat alabilir. Yıl içinde kazanılan puanlar, takip eden yılın 31 Ocak günü sıfırlanabilir. Geçerli koşullar Paro Programı’nın iletişim kanallarından öğrenilebilir. Kendileri tarafından Üye’ye satılmamış olan malların ayıbından, sistemin üzerinde çalıştığı elektronik altyapıdaki arızalar nedeniyle geç veya yanlış alınan duyuru, promosyon, puanlar vb.’den, çeşitli nedenlerle promosyon, puan gibi imkânların Üye’ye sağlanamamasından dolayı oluşabilecek ihtilaflardan Tanı ve Program Ortakları hiçbir şekilde sorumlu tutulmayacaktır. Bu maddedeki koşullar devreye alınacak diğer programlar için de geçerli olacaktır.
  3. Tanı veya Üye, 1 hafta önceden bildirimde bulunmak kaydıyla, her zaman ve bir sebep göstermeye gerek olmaksızın üyeliği sona erdirebilirler. Bu durumda 1 hafta içinde üyelik sona erer. Üye, kazandığı haklarından, geçerli koşullar dahilinde, üyelik sona erme tarihine kadar yararlanabilecektir. Üyelik sona erdiğinde kartta biriken puanlar ve Üye’ye kazandırılan haklar Tanı tarafından silinecek ve geri alınacaktır.
  Üye, Tanı’ya ve diğer Program Ortaklarına bu form ile açıklanan ve sair şekilde açıklanacak ve açıklanmış bilgilerinin doğruluğunu, bunlarda değişiklik olması halinde güncelleyeceğini, uyuşmazlık halinde Tanı ve Program Ortaklarının defter ve her türlü kayıtlarının kesin delil sayılacağını, aksi Tanı ve Program ortağı şirket tarafından düzenlenmediği ve duyurulmadığı sürece, Paro Programı’na 18 yaşın üzerinde Türkiye’de yaşayan gerçek kişilerin üye olabileceğini, tüzel kişilerin de Tanı kararı ile Program’a dahil edilebileceğini kabul eder.

Sitemizde ve uygulamamızda, siteyi ve uygulamayı kullanımınızı analiz etmek için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Çerez Aydınlatma Metni’ni inceleyiniz.
Kişisel verilerinizin kişiselleştirme, hedefleme, reklamcılık ve pazarlama amacıyla işlenmesi ile yurt dışında bulunan Google ve Facebook tarafından analiz ve reklam çerezlerinin kullanım amacıyla yurt dışına aktarımını kabul ediyor musunuz?
Reddet Kabul Et